Knihy v prodeji

V současné době je možné v centru Bodhi Path zakoupit tyto knihy:

Shamar Rinpoche: Boundless Awakening

boundless-awakeningBoundless Awakening je kapesní knížka o meditaci jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Základní přínos pro praktikující je bezprostřední zlepšení podmínek v denním životě. Praxe meditace pomáhá mysli být klidnější, stabilnější a uvolněnější. Tak přestaneme obvyklým trablům dávat tolik důležitosti. Prostřednictvím meditace se mysl postupně učí být nezávislá na externích podmínkách a okolnostech. Mysl je poté schopná objevit vlastní stabilitu a klid a díky tomu budeme v životě prožívat méně utrpení. Shamar Rinpoche: Boundless Awakening2013. Cena 175 Kč (+příp. poštovné), k zakoupení v našem centru nebo na dobírku (kontaktujte nás přes e-mail nebo Facebook). Pro členy Bodhi Path Praha 10% sleva.  

Lama Jigme Rinpoche: A Path of Wisdom

Path of Wisdom JigmelaTato kniha nabízí jednoduchý a přitom přímý náhled na buddhistickou cestu podle tibetského buddhismu, tradice Karma Kagyu. Buddhisté i nebuddhisté v této knize najdou užitečné tipy a rady, které je možné použít v každodenních situacích. Bez ezoterického slovníku tibetského buddhismu zde najdete praktický přístup k životu, díky kterému můžeme rozvinout pochopení a vhled ve směru k sobě i ostatním.  

Lama Jigme Rinpoche: A Path of Wisdom2012. Cena 425 Kč (+příp. poštovné), k zakoupení v našem centru nebo na dobírku (kontaktujte nás přes e-mail nebo Facebook). Pro členy Bodhi Path Praha 10% sleva.  

Shamar Rinpoche: The King of Prayers
Prani SamantabhadryA Commentary on The Noble King of Prayers of Excellent Conduct By Shamar Rinpoche. 
Text „Přání Samantabhadry“ s podrobným komentářem Šamara Rinpočheho.

Shamar Rinpoche: The King of Prayers2011. Cena 120 Kč (+příp. poštovné), k zakoupení v našem centru nebo na dobírku (kontaktujte nás přes e-mail nebo Facebook). Pro členy Bodhi Path Praha 10% sleva.

 

Shamar Rinpoche: A Golden Swan in Turbulent Waters

Golden Swan Shamar RinpocheV nové knize “A Golden Swan in Turbulent Waters”  (Zlatá labuť v bouřlivých vodách) popisuje Šamar rinpočhe život, dílo a dobu 10. Karmapy. Desátý Karmapa Choying Dorje (1604-1674) byl velký bódhisattva a umělec, který žil v Tibetu v době dramatických změn – mongolské invaze, převahy a mocného pátého Dalajlamy. Přesto jeho život z velké části unikl pozornosti moderních učenců.
V knize přestavuje Šamar rinpočhe čtenářům desátého Karmapu prostřednictvím překladů jeho autobiografických spisů a textů jeho životopisu z 18. století. Nechybí ani historický přehled Tibetu od 13. do 17. století. 288 stran knihy je plných map a dalších materiálů, včetně dvaceti plnobarevných ilustrací Karmapových děl a míst z jeho života. Některá díla jsou zveřejněna poprvé.
Shamar Rinpoche: A Golden Swan in Turbulent Waters, 2012. Cena 625 Kč (+případně poštovné), k zakoupení zatím pouze v angličtině v našem centru nebo na dobírku (kontaktujte nás přes e-mail nebo Facebook). Pro členy Bodhi Path Praha 10% sleva.

Shamar Rinpoche: The Path to Awakening

V knize „The Path to Awakening“ (Cesta k probuzení) podává Šamar Rinpočhe obsáhlý a srozumitelný výklad k Sedmibodovému tréninku mysli Čekawy Ješe Dordžeho. Tato praxe, známá také jako Lodžong, je nejdůležitější praxí center Bodhi Path. Vzhledem k tomu, že je společná všem hlavním školám tibetského buddhismu, pomáha Šamarpovi naplňovat jeho vizi „rime“ center, tedy center, která jsou nesektářská ve smyslu lpění na konkrétní linii tibetského buddhismu. Šamarpův přímý styl a hloubka učení činí z této knihy opravdový klenot mezi současnou buddhistickou literaturou. Citát z knihy: „Trénink mysli, neboli Lodžong, je komplexní praxe, která je vhodná pro jakýkoli typ žáka. Zahrnuje úplně celou cestu a nezávisí na zkušenostech, ani na příslušnosti k buddhistické škole. Pokud je pečlivě uveden do praxe, stačí na to, aby vás provedl celou cestou až k probuzení.“
Shamar Rinpoche: The Path to Awakening, 2009. Cena 360 Kč (+případně poštovné), k zakoupení zatím pouze v angličtině v našem centru nebo na dobírku (kontaktujte nás přes e-mail nebo Facebook). Pro členy Bodhi Path Praha 10% sleva.

Džigme Rinpočhe: 6 dokonalostí mysle

Jaké vlastnosti je třeba rozvíjet na cestě k osvícení? Na cestě bódhisattvy je to především 6 dokonalostí mysli – tzv. 6 páramit: štědrost, etika, trpělivost, úsilí, meditace a moudrost. Co to v praxi znamená a jakým způsobem je možné je kultivovat, popisuje poutavým a srozumitelným způsobem učitel tibetského buddhismu Džigme Rinpočhe. Knihu vydalo ve slovenštině centrum Bodhi Path Košice.
Džigme Rinpočhe: 6 dokonalostí mysle, 2009. Cena 180 Kč (+příp. poštovné), k zakoupení v našem centru nebo na dobírku (kontaktujte nás přes e-mail nebo Facebook). Pro členy Bodhi Path Praha 10% sleva.