JIŽ PROBĚHLO – Lama Jampa Thaye v Praze 15.-17. listopadu 2019
09 listopadu, 2019

Lama Jampa Thaye v Praze

15. – 17. listopadu 2019 naše centrum opět navštíví uznávaný učitel linií Karma Kagyu a Sakya tibetského buddhismu – Lama Jampa Thaye. Během víkendového kurzu se bude věnovat vysvětlení kvalit buddhovské podstaty podle systému „velké střední cesty“. Lama Jampa Thaye naváže na předchozí kurzy a bude pokračovat základním textem „Rays of the stainless Vajra Moon“ od Jamgon Kongtrul Lodrö Thaye. Text obsahuje nejen teoretický přístup, ale nabízí také praktické instrukce pro meditaci vhledu do buddhovské podstaty.

Téma kurzu: Většina lidí, kteří se zajímají o buddhismus, začíná s meditací, jejímž cílem je docílit klidné mysli. Toto je ale pouze jeden z pohledů na buddhistickou meditaci. Druhým pohledem je proniknutí do skutečné podstaty věcí a jevů. Pokud zkombinujeme oba přístupy, můžeme významně změnit svůj život. Text „Rays of the Stainless Vajra Moon“ nabízí základní metody pro odkrytí podstaty existence a podstaty naší mysli, která je přirozeně čistá a obdařena moudrostí a soucitem.

Účast na předchozím kurzu není nutná, kurz bude v angličtině s překladem do češtiny. 

Plánovaný program:

pátek 15.11. 19:00

sobota 16.11. 14:00 – 16:00, 17:00 – 19:00

POZOR ZMĚNA PROGRAMU: neděle 17.11. v 10:00 začne meditační transmise (potrvá 3-4 hodiny), následovat bude přestávka na oběd a odpoledne bude Lama Jampa odpovídat na otázky

Během pátku a soboty bude Lama Jampa pokračovat ve výkladu textu „Rays of the stainless Vajra Moon“. Na neděli je naplánováno předání lungu na praxi Chenreziga (jedná se o vysvětlení praxe a vedenou meditaci).

Části kurzu, ve kterých bude probíhat učení a výklad textu, bude možné sledovat prostřednictvím on-line streamingu. Vysvětlení a meditace na Chenreziga je nutné se zúčastnit osobně. Chcete-li přednášky sledovat přes streaming, zaregistrujte se stejným způsobem jako na kurz (do poznámky uveďte zájem o streaming). Po registraci obdržíte pokyny k platbě a další detaily. Samotný odkaz na video vám přijde před začátkem kurzu na e-mail zadaný při registraci.

Doporučený příspěvek: Celý kurz 1600 Kč (pro studenty, důchodce a členy Bodhi Path Praha 1200 Kč). Jednotlivé přednášky – úvodní páteční přednáška 250 / 190 kč, jednotlivé přednášky v sobotu a v neděli 400 / 300 Kč, kurz je ale samozřejmě lepší absolvovat celý.  

Další informace budeme zveřejňovat postupně